خراسان شمالی

پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
پیرو تفاهم نامه هلال احمر خراسان شمالی با سپاه حضرت جواد الائمه (ع) انجام شد؛

برگزاری دوره‌های آموزشی مخاطرات و کمک‌های اولیه ویژه کارکنان سپاه

️مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از برگزاری دوره‌های آموزشی امداد، کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات توسط هلال احمر برای پرسنل و کادر وظیفه سپاه استان خبر داد.

️به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، ابوالفضل محبان اظهار داشت: دوره‌های آموزشی با حضور مربیان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در پادگان آموزشی شهید هاشمی نژاد شیروان برای 400 نفر از کادر وظیفه این پادگان برگزار شد.
 
وی این اقدامات را در قالب تفاهم نامه همکاری منعقد شده بین هلال احمر و سپاه استان دانست و گفت: آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه، طراحی سناریوی برگزاری مانورهای امدادی، استفاده از ظرفیت خانه‌های هلال روستایی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی بسیج، همکاری در اردوهای جهادی، در اختیار قرار دادن ظرفیت پایگاه‌های بسیج به نفع اقدامات عام المنفعه داوطلبانه جمعیت، همکاری در برگزاری رزمایش مواسات، همدلی و کمک‌های مؤمنانه، همکاری در استقرار کاروان‌های سلامت و اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بخشی از عناوین این تفاهم نامه منعقد شده است.
 
ابوالفضل محبان همچنین به نقش پررنگ هلال احمر در اجرای طرح‌های کنترل بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: نیروهای متخصص هلال احمر استان با مراجعه به درب منازل در قالب طرح مراقبین سلامت از افراد مشکوک به کرونا تست می‌گیرند تا این افراد را شناسایی نمایند.
 
وی بر ضرورت گسترش آموزش همگانی نیز تاکید کرد و گفت: تاکید ما، ارائه آموزش همگانی با هدف افزایش تاب‌آوری جامعه محلی است و در این مسیر تلاش داریم تا با استفاده از ظرفیت‌ها و همکاری با سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی این موضوع را محقق کنیم.
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *